Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Słówka do matury Człowiek – wygląd zewnętrzny (część 2 z 5)

Słówka do matury Człowiek – wygląd zewnętrzny (część 2 z 5)

Jeśli przygotowujesz się do egzaminu na poziomie podstawowym, to jedną z rzeczy które trzeba powtórzyć jest słownictwo. Na maturze podstawowej jest 14 działów tematycznych i każdy z nich zawiera dodatkowe podtematy. Jeśli chcesz zobaczyć jakie to zagadnienia, to tutaj jest lista tematów do matury podstawowej z angielskiego.

Jednym z tematów na tej liście jest dział „Człowiek”. Jest to obszerny temat i zawiera aż 5 podtematów i jeśli chcesz powtórzyć je wszystkie to możesz to zrobić w wygodny sposób oglądając krótkie filmiki na YouTube. Oto jeden z nich. Powtórz słówka do matury (poziom podstawowy). Obejrzyj film poniżej.

Zobacz też kolejne części z działu „Człowiek”, dzięki temu powtórzysz najważniejsze słownictwo z tego tematu:

Człowiek – wygląd zewnętrzny (część 2 z 5)

Człowiek – cechy charakteru (część 3 z 5)

Człowiek – uczucia i emocje (część 4 z 5)

Człowiek – zainteresowania (część 5 z 5)

Jeśli do przygotowania do matury korzystasz z Repetytorium maturalnego (dowolnego wydawnictwa), to z łatwością znajdziesz tam dział „Człowiek”. Zajrzyj do spisu treści i odkryjesz, że jest tam 14 tematów. To właśnie tych tematów możesz spodziewać się na egzaminie maturalnym.

Repetytorium to podsumowanie najważniejszych informacji z gramatyki i powtórka słownictwa wymaganego na maturze. Jeśli jednak korzystasz z innego podręcznika, to pewnie w spisie treści nie ma tematów maturalnych. Dlatego planując przygotowanie do matury lepiej korzystać z repetytoriów niż zwykłych podręczników. To daje pewność, że powtarzasz wszystkie najważniejsze tematy maturalne.