Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Słówka do matury Człowiek – uczucia i emocje (część 4 z 5)

Słówka do matury Człowiek – uczucia i emocje (część 4 z 5)

Powtarzanie słówek przed maturą jest bardzo ważne. Na egzaminie znajdziesz je w każdym zadaniu na słuchanie, czytanie i pisanie. Jedynie polecenia do zadań są w języku polskim. Nie ma jednak sensu powtarzać wszystkich słówek angielskich. W słowniku jest ich około 500 tys., a na maturze podstawowej obowiązuje około 3 tys. Jednak trzeba wiedzieć, które słówka pojawiają się w arkuszach maturalnych.

Na egzaminie jest 14 działów tematycznych określonych w wymaganiach egzaminacyjnych. Jeśli interesuje Cię pełna lista z zakresem zagadnień do matury, to wystarczy że klikniesz w link. Pod tym linkiem najdziesz pełną listę wymagań dotyczących słownictwa i gramatyki.

Szukasz powtórki słownictwa do matury podstawowej? Jeśli lubisz powtarzać słówka w wygody i skuteczny sposób, to zobacz filmik poniżej. Przed Tobą kilka zadań, dzięki którym sprawdzisz czy znasz najważniejsze słówka i wyrażenia. Obejrzyj film, w którym znajdziesz powtórkę słówek do matury i sprawdź ile pamiętasz.

Zobacz też pozostałe części działu „Człowiek”:

Człowiek – dane personalne (część 1 z 5)

Człowiek – wygląd zewnętrzny (część 2 z 5)

Człowiek – cechy charakteru (część 3 z 5)

Człowiek – zainteresowania (część 5 z 5)

Ucząc się słówek, pamiętaj o systematycznych powtórkach. Jeśli nie będziesz regularnie powtarzać, to wszystko czego się uczysz Ci ucieknie. A szkoda by było. Dlatego obejrzyj filmiki kilka razy najlepiej za każdym razem robiąc kilka dni przerwy. Uczy się słówek wygodnie i systematycznie. Te filmiki Ci w tym pomogą!