Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Słówka do matury Człowiek – cechy charakteru (część 3 z 5)

Słówka do matury Człowiek – cechy charakteru (część 3 z 5)

Pewnie wiesz że jeśli nie znasz słówek to trudno Ci będzie zrozumieć teksty na egzaminie i raczej słabo pójdzie ci pisanie e-maila. Dlatego warto powtórzyć słówka, które z pewnością będą Ci potrzebne na egzaminie.

Egzamin maturalny jest organizowany przez CKE i na ich stronie internetowej możesz znaleźć dokładne wymaganie egzaminacyjne. Jest to lista zagadnień, które trzeba powtórzyć do egzaminu. Jeśli nudzi Cię czytanie długich dokumentów, to przygotowałam dla Ciebie film z najważniejszymi informacjami o tym, co powtarzać do matury.

Dowiesz się, co jest wymagane ze słownictwa i gramatyki. A jeśli potrzebujesz odświeżyć słówka od matury, to w poniższym filmiku znajdziesz tutaj powtórkę słownictwa do matury podstawowej. Obejrzyj filmik i zrób ćwiczenia, bo to świetny sposób na utrwalenie słówek i zwrotów. Sprawdź, czy znasz wszystkie wyrażenia.

To druga część z serii powtórek działu „Człowiek”. Jeśli Ci to umknęło, to znajdziesz ją tutaj znajdziesz pierwszą część. To krótki filmik z wyrażeniami dotyczącymi danych personalnych. A nawet jeśli już znasz ten film, to polecam do niego wracać kilka razy, bo to świetny sposób na naukę słówek.

Zobacz też kolejne części z działu „Człowiek”, dzięki temu powtórzysz najważniejsze słownictwo z tego tematu:

Człowiek – cechy charakteru (część 3 z 5)

Człowiek – uczucia i emocje (część 4 z 5)

Człowiek – zainteresowania (część 5 z 5)